Uczelnie

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska należy do najczęściej wybieranych uczelni w kraju. Piąty raz z rzędu uplasowała się na drugim miejscu w ministerialnym rankingu mierzącym popularność uczelni wśród kandydatów na studia.
Absolwenci politechniki z łatwością znajdują pracę po ukończeniu studiów, nierzadko z sukcesem tworzą i prowadzą własne firmy. Co ważne, jak wynika z ogólnopolskiego badania, zarobki absolwentów Politechniki Gdańskiej pod względem wysokości, są na trzecim miejscu wśród absolwentów szkół wyższych w kraju.

Nasi absolwenci o swojej Alma Mater:

Łukasz Osowski, prezes i współzałożyciel firmy IVONA SOFTWARE – AMAZON COMPANY, absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki: „Politechnika Gdańska to dla mnie przede wszystkim ludzie – Ci, którzy tę wiedzę zdobywają, ale też ludzie, którzy starają się tę wiedzę przekazać. Można się paradoksalnie nauczyć bardzo wiele zarówno od jednej, jak i od drugiej grupy. Politechnika, wiedza i ci ludzie dają pewność siebie. Dzięki temu, że tu byłem mogłem stwierdzić jaka jest moja wartość i potem zdecydować, że chcę pracować w jakiejś firmie, a następnie zdecydować, że chcę założyć swoją własną firmę.”

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska: „Dla mnie, jak i dla mojego ojca, dla moich dzieci, bo w końcu trójka dzieci studiuje na politechnice, studiowanie na polibudzie w Gdańsku było wielkim zaszczytem, wielką przygodą. To bardzo renomowana uczelnia. Studiowało się tutaj tak dobrze, że było to przynajmniej 6 lat - dotyczy to także mojego ojca czy mnie. Okupowaliśmy generalnie rodzinnie wydział budownictwa albo architektury.”

Politechnika Gdańska od 1904 roku w Gdańsku

Nowoczesny instytut techniczny kształcący elitę inżynierską Europy – takie wyobrażenia przyświecały utworzeniu Politechniki Gdańskiej na początku XX w. O bogatej przeszłości uczelni świadczą najstarsze budynki, laboratoria, zbiory biblioteczne. Przechadzając się po kampusie widać historię w naturalny sposób splatającą się z nowoczesną teraźniejszością. Politechnika Gdańska to 22 pokolenia studentów i 4 nowe pokolenia pracowników. Uczelnia może poszczycić się jedną z najdłuższych tradycji akademickich w Polsce.

Politechnika Gdańska to 9 wydziałów, na których kształci się 27.000 studentów. W ofercie dydaktycznej znajdują się unikatowe w skali kraju kierunki, wśród nich między uczelniany inżyniera mechaniczno-medyczna czy chemia budowlana.

Politechnika Gdańska przywiązuje wielką wagę do rozwoju systemu kształcenia. Na PG realizowany jest projekt „Inżynier Przyszłości”, którego celem jest wdrożenie nowego modelu kształcenia. Na realizację tego projektu, który powstaje przy współudziale środków europejskich uczelnia otrzymała ponad 67 mln zł. „Inżynier Przyszłości” w centrum stawia studenta i kształtowanie jego umiejętności inżynierskich: planowania, projektowania, konstruowania i wnioskowania na podstawie przeprowadzonego doświadczenia.

Tak ważna dla Politechniki współpraca z biznesem realizowana jest przez utworzone już i powstające na uczelni centra jak Centrum Nanotechnologii, gdzie prowadzone są badania na poziomie atomu, Centrum Energetyki Odnawialnej LINTE, Centrum Dydaktyczno-Badawcze Technologii Informacyjnych TASK. Niezwykle ciekawym projektem jest planowane Centrum Ekoinnowacji , które będzie pierwszym tego typu centrum realizującym ideę miast ekologicznych.

Współpraca z biznesem, lepsze warunki nauki i eksperymentowania, wszystko to ma pomóc w kształtowaniu inżynierów na miarę XXI wieku.

Oferta kształcenia

Naszym studentom oferujemy:

 • edukację na uczelni technicznej o jednej z najdłuższych tradycji akademickich w kraju - Politechnika jest w Gdańsku od 1904 r.
 • ciekawe zajęcia prowadzone przez naukowców z pasją i wyobraźnią
 • atrakcyjne warunki studiowania
 • wysoce wyspecjalizowane laboratoria
 • jedno z najbardziej nowoczesnych Centrów Sportu Akademickiego w Polsce
 • naukę na 9 wydziałach, na których kształci się ponad 27 tys. studentów
 • studia ukierunkowane na nowoczesność, w tym nowe technologie i innowacyjne rozwiązania
 • pracę w zespołach interdyscyplinarnych
 • wyjątkowy, ponad stuletni kampus w samym sercu Gdańska
 • nowoczesne sale wykładowe
 • 12 domów studenckich, w których co roku mieszka blisko 3 000 studentów
 • 36 kierunków studiów do wyboru

Kontakt

Politechnika Gdańska
ul. G. Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk

Rekrutacja

tel. (58) 348 67 00